Neuygun.Net

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

  Ziraat Bankası Emekli Kredisi 2020 [Faiz Oranları ve Hesaplaması]

  06.02.2020
  231
  Ziraat Bankası Emekli Kredisi 2020 [Faiz Oranları ve Hesaplaması]

  Günümüz Türkiye’sinde tüketicilere en iyi imkanları sağlayan bankalar arasında Ziraat Bankası en üst sıralarda yer almaktadır Ziraat bankasının emeklilere özel düşük faizli uzun vadeli krediler mevcuttur 60 aya kadar vadeli kredi ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz Ziraat bankasının sunmuş olduğu tam 4 kredi paketi bulunmaktadır hem konut hemde ihtiyaç kredisi vermektedir 60 bin TL ye kadar bireysel 500 bin TL ye kadar konut kredisi almanız mümkündür sadece bazı şartları karşıladığınız taktirde ve kredi yaş sınırı kapsamında da bulunduğunuz taktirde kredi imkanlarından faydalanabilirsiniz.

  Ziraat Bankasıdan Emeklilere Müjde

  Eğer emekli maaşınızı Ziraat bankasından alıyorsanız banka tarafında daha cazip imkanlar sunulmaktadır bu olanakları aşağıda vermiş olduğumuz istatistiklerden bilgi sahibi olabilirsiniz;

  Ziraat Bankasının sunmuş olduğu konut ve ihtiyaç kredisi mevcut kredi faiz oranları emeklilere en az %0,10 daha düşük oranlarda sunulmaktadır. Konut kredilerinde emekli maaşınıza göre 500 bin TL ye kadar kredi alma imkanınız bulunmaktadır.

  Ziraat Bankası Emekli Kredisi Faiz Oranları

  Ülkemizde hizmet eden bir çok banka bulunmaktadır bu bankalarda bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranları ortalama olarak %1,50 iken Ziraat Bankası EMEKLİNİN ARTISI KREDİ paketinde bu oranların daha düşük faiz oranlarıyla sunulmaktadır her ne kadar bu faiz oranlarında da değişiklik olsa da maaşını Ziraat Bankasından alan emekli vatandaşlar daha iyi imkanlarla ve daha düşük faiz oranlarıyla sahip olabilmektedir aşağıda vermiş olduğumuz faiz oranlarından detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

  • Ziraat Bankasından kredi alacak emekli vatandaşlar 20 bin TL lik krediyi 5 yıl vadeli eşit taksitler halinde %0,10 daha düşük olarak %1,17 faiz oranı ile 495,42 TL taksit tutarı olarak öderler.
  • 40 bin TL kredinin 60 ay vade ile ödemesi taktirde taksit ücreti 990,84 TL olarak belirlenmektedir buda ödeme bittikten sonra 59.450.25 TL ödemiş olacaksınız.
  • Eğer 20 bin TL kredi çekerseniz ve bu krediyi 24 ay vadeli olarak belirlerseniz taksit tutarı 987,39 TL olarak belirlenir.
  • 30 bin TL lik bir kredi almanız durumunda 36 ay vadeli ödemk durumundasınız aylık taksit fiyatınız 1.067,31 TL olarak belirlenir.

  Ziraat Bankası Emekli Konut Kredisi Kampanyası 2020

  Ziraat Bankasının emeklilere sunmuş olduğu 3 konut kredisi paketi bulunmaktadır. EMEKLİNİN ARTISI KONUT KREDİSİ paketleri aşağıda vermiş olduğumuz maddeler halindeki yazımızdan bilgi sahibi olabilirsiniz.

  • 1 ile 100 bin TL arsında konut kredisi alacak emekli vatandaşlar için oluşturulan paket
  • 100 bin TL ile 500 bin TL arasında kredi almak isteyen emekli müşteriler için oluşturulmuş olan paket
  • 500 bin TL ve üzeri kredi sahibi olmak isteyen emekli vatandaşlar için oluşturulan paket 3 olarak sunulmaktadır.

  Bankanın sunmuş olduğu bu 3 kredi paketinde faiz oranları aynıdır sadece 500 TL tahsis ve 750 TL ekpertiz ve DASK masrafları ile bu imkanlardan faydalanabilirsiniz.

  Ziraat Bankası Emekli Kredi İçin Gerekli Belgeler

  Bilindiği üzere emekli maaşınızı Ziraat Bankasından çekerseniz %0,10’a varan düşük faiz oranından yararlanabilirsiniz bu avantajdan yararlanmanız için emekli maaşınızı Ziraat Bankasından çekmeniz mecburidir maaşınızı Ziraat Bankasından almanız durumunda banka sizden sadece nüfus cüzdanı suretini istemektedir eğer maaşınızı Ziraat Bankasından almıyorsanız gereken evraklar şu şekildedir;

  • Emekli maaş cüzdanınız.
  • Nüfus cüzdan suretiniz.
  • Adınıza düzenlenmiş bir adet fatura
  • Kredi limitine göre 1 yada 2 kefil
  • Alınacak olan eve ait tapu
  • Emekli maaş cüzdanınız
  • Ödenmiş herhangi bir fatura

  Konut kredi alırken sizden kefil istenmemektedir bunun nedeni ise eve ipotek konulmasıdır.

  Ziraat Bankası Emekli Kredisi Yaş Sınırı Nedir ?

  Ziraat Bankası emekli kredisi imkanlarından yararlanabilmeniz için en fazla 68 yaşında olmanız şartı konulmaktadır. Bu yaş şartını karşılamanız durumunda kredi notunuzun pek bi önemi yoktur kredi notunuz şayet çok riskli bi durumda değilse kolaylıkla kredi alma ihtimaliniz yüksektir. Bu şartları sağlamanız durumunda anında başvuruda bulunmak isterseniz internet üzerinden 1 form doldurma işlemi sonucunda sağlaya bilirsiniz.

  Ziraat Bankası Emekli Kredisi Limiti Ne Kadar ?

  Diğer bankalar gibi Ziraat Bankasının da belirlemiş olduğu bir limit var tabi emekli maaşınıza göre alacağınız bu krediler maaşınız ne kadar olursa olsun en fazla yarısını baz alarak değerlendirmektedir bir çok internet sitesinde krediniz 100.000 TL ye kadar gözükse de max 50 bin TL ye yükselebilir bunun yanı sıra almış olduğunuz maaş ile çekeceğiniz krediyi banka değerlendirmeden geçiyor tabi kredi tutarı 50 bin TL’yi geçmeyecek taktirde %50’sini baz alarak değerlendiriyor. Bunu belirleyen en önemli şeyler ise;
  1-Kredi faiz oranı .
  2-kredinin vadesi.

  BİR YORUM YAZIN

  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

  Henüz yorum yapılmamış.

  Neuygun.Net Adresi şok aktüel ürünler, bim haftalık ürünler, a101 aktüel ürünler kataloglarını haftalık olarak inceleyerek kullanıcıları ile paylaşan bir platformdur.